Mi vár Rád, ha leteszed a fogamzásgátlót?

Mi vár Rád, ha leteszed a fogamzásgátlót?

Addig a pontig a legtöbb Nő el szokott jutni, hogy ebből elég, itt valami nem jó, túl sok kellemetlen tünetet tapasztal magán, felfedezte a fogamzásgátló mellékhatásait, nem élvezi többé és le akarja tenni. Oké, de hogyan tovább? Mi lesz a teherbeesés kérdésével? Hogyan fogtok védekezni? Mit fog majd szólni a párod? Rendszertelenek lesznek a ciklusaid vagy sem? Ha babát tervezel, várnod kell hosszú hónapokat, mire számíthatsz rá, hogy sikerül teherbeesned? Annyira bizonytalannak tűnik ilyenkor minden, nem csoda, hogy az agyadon ilyenkor ezer kérdés végigfut…

Mi vár Rád, ha leteszed a fogamzásgátlót?

Sokszor a bizonytalanság gyökere nem is csak az, hogy nem kapsz a kérdéseidre konkrét választ, hanem az, hogy az eddigi felelősség, amit átruháztál a fogamzásgátlóra, visszakerül a saját kezedbe. Ez alapvetően egy szuper dolog, hiszen nem vagy kiszolgáltatva semmilyen külső tényezőnek, nem kell mástól várnod a megoldást, egyszerűen csak megy minden magától, ami hozza magával az egyszerűséget, a megszokottságot meg a mellékhatásokat, ami nem biztos, hogy annyira ínyedre való, de még nem is annyira kényelmetlen, hogy megálljt parancsolj neki.

Viszont a gondolat már elült benned, hogy le szeretnéd tenni, mégis valami meggátol. A felelősségvállalás egy nagy lépés és, ha ezt bevállalod, onnantól kezdve “te viszed el a balhét”. De igazából, mindegy, hogy hogy döntesz, a végén ígyis-úgyis Te viszed el a balhét, hiszen, ha a fogamzásgátló mellett esel teherbe (mert, hogy ilyen is van), akkor sem mehetsz panaszt tenni az orvosodnak vagy a gyógyszergyártó cégnek, hogy most ez mégis micsoda?! Ha mellékhatásokat tapasztalsz, akkor sem róhatod fel, hogy ez mégis micsoda?! Hiszen a betegtájékoztatón minden ott van feketén-fehéren, ha nem olvastad el, az a saját felelősséged, de, ha el is olvastad, végső soron mégiscsak Te vetted be azt a tablettát, nem kényszerített senki, a felelősség mindenhogy a Te kezedben van.

A fogamzásgátlás mindkét fél dolga! Kövesd a ciklusod, légy egészségtudatod!

Ez egy hiú ábránd, hogy a gyógyszer majd megoldja, leveszi a terhet, nem kell rajta gondolkodni. De kell! Ugyanis a jövőd a tiéd és nem fog senki istápolni, ha rossz neked valami, a Te életedért, a Te egészségedért, Te vagy a felelős!

A fogamzásgátló abbahagyása után is van élet. Igen, ha előtte rendszertelenek voltak a ciklusaid, benne van a pakliban, hogy utána is azok lesznek, mivel a fogamzásgátló nem “rendezi a ciklust”, hanem elfedi azt, a probléma gyökerével együtt, ami nem volt kezelve. Olyan ez, mintha a koszos padlóra ráhúznál a szőnyeget, mert jó lesz az úgy, de, amikor lehúzod, csodálkozol, hogy ja, még mindig koszos alatta. Hát persze, hogy koszos, mert nem felmosva lett, csak ráhúztál egy szőnyeget.

Ha több, mint 10 éve szeded a fogamzásgátlót, számíthatsz arra is, hogy a reproduktív szerveid leállnak és fennáll a lehetősége, hogy nem vagy csak nagyon nehezen fogsz tudni teherbeesni. És a kor előrehaladtával a teherbeesés esélye eleve csökken. De, ha nem teszed le a fogamzásgátlót, ez a probléma szintén nem oldódik meg magától, csak súlyosbodik.

Ha tini korodban a tablettával akarták “rendszerezni” a ciklusodat, számolnod kell azzal is, hogy a fejlődő szervezeted működésébe mesterségeses hormonkezeléssel beleszóltak, aminek következményei lehetnek. A tabletta nem rendszerezi a ciklusaidat, hanem generál egy mesterségeset, menstruáció nélkül. A saját szerveid a háttérben meg addig pihennek.

És, hogy mit fog szólni a párod? Téged megkérdeztek az elején, hogy akarod-e a fogamzásgátlót mindazzal, amivel együtt járhat? Ezeknek a tudatában hoztatok a pároddal egy közös döntést arról, hogy mindkettőtök részéről rendben van az, ha egyedül Te gondoskodsz a terherbeesés kérdéséről? Ha ez így volt, akkor egy közös döntést hoztatok, tudod, hogy milyen felelősséget vállaltál, milyen arányban. Ha ez így részedről rendben van, akkor ez így jó, a fogamzásgátló valószínűleg tényleg neked való és boldog vagy vele.

Viszont, ha nem a lehetséges mellékhatások tudomásával kezdted el szedni vagy netán a párod szorgalmazott rá, hogy szedd, mert így majd mindkettőtöknek jó lesz, érdemes elgondolkodnod, hogy valóban jó-e ez így Neked is?

A fogamzásgátlás mindkét fél felelőssége! Kövesd a ciklusod, légy egészségtudatos!

A termékenység két félből áll, a Nőből és a Férfiból. A Nő önmagát nem képes megtermékenyíteni, ezért a fogamzásgátlás kérdése a pár felelőssége, két félen kellene múlnia, nem csak az egyiken. Közös döntésnek kell lennie, ahogy a családalapítás kérdésének is.

A cikluskövetés válaszút elé állít ilyen szempontból. Azzal, hogy megfigyeled a ciklusodat és ez alapján pontosan tudod, hogy mi történik, nincs szükséged felesleges vizsgálatokra, nem lesznek mellékhatásaid, látni fogod a saját működésed, ami, ha eltér az egészségestől, pontosan tudni fogod, hogy mikor kell orvoshoz menned, milyen tünettel, amit napra pontosan be tudsz mutatni neki, hogy mikor történt és mi történt pontosan.

De, mivel a cikluskövetés során megfigyeled magad, ezért, ha a megfigyeléseidet befolyásoló tényező jön közbe, akkor nem kapsz pontos képet. Olyan, mint, amikor az utó szélvédőjére zuhog az eső. Látod, hogy valami történik, de valami elhomályosítja. Ha hormonális készítményt alkalmazol (pl.: fogamzásgátló), hüvelyi irrigálást végzel, síkosítót, óvszert használsz, stb., ezek mind befolyásolják a megfigyeléseidet és nem kapsz pontos képet magadról.

És, hogy a párod mit fog szólni mindehhez? Mivel a fogamzásgátlás kérdése két fél felelőssége, ezért neki is fel kell nőnie a feladathoz, hogy nem tehet Rád minden terhet, ami akár válaszút elé is állíthat benneteket. Vagy, elfogadja és megérti a helyzetedet és az aggályaidat, segít és kísér téged, a támaszoddá válik.

Bizonyított tény, hogy azoknál a pároknál, ahol követik a Nő ciklusát, jóval kevesebb a megcsalásos félrelépés, egyszerűen azért, mert a kommunikáció kettőtök közt elmélyül. Egy kristálytiszta képet kaptok a ciklusodról és ebből pontosan fogjátok tudni mindketten, hogy mikor van esélye a teherbeesésnek és mikor nincs. Ennek megfelelően mindketten felelősségteljesen tudtok dönteni a szexuális életetekről és minden másról.

A fogamzásgátlás mindkét fél dolga! Légy egészségtudatos, kövesd a ciklusod!

Sokkal elfogadóbbá válik Veled szemben, mert tudja, hogy melyik szakaszát viseled rosszabbul a ciklusodnak és nem fogja rád kényszeríteni a wellness hétvégét, amikor vérezni fogsz és nem kell azon stresszelnek, hogy akkor inkább több fogamzásgátlót szedsz be, csak ne akkor jöjjön meg. Pontosan tudni fogod, hogy napos a luteális fázisod és, hogy mikorra várhatod a következő menstruációdat.

Ha mindebben nem partner a párod, érdemes egy pillantást vetned az életedre, hogy a megfelelő helyen vagy-e az életedben és, hogy ez Neked mennyire jó vagy sem.

Ha pedig szeretnéd megtanulni követni a ciklusodat a Billings Ovulációs Módszerrel, akkor várlak szeretettel egy oktatáson! Akár a pároddal együtt, hiszen ő is érintett a dologban és neki is lehetnek kérdései, aggályai, amiket fals információforrásokból hallott és emiatt félelem van benne.

Ha pedig szeretnél többet tudni a Billings Ovulációs Módszerről, nézd meg a videóimat!

Iratkozz fel itt a Billings Ovulációs Módszer Ismertető előadáshoz!

Elfogadom az adatvédelmi irányelveket a feliratkozással!

Szóljon hozzá!